Wyrok zaoczny nest bank

Nest Bank uchylenie wyroku i oddalenie powództwa

/////

W styczniu 2020 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach wydał wyrok zaoczny, w którym zasądził na rzecz Nest Banku kwotę 215 708,07 zł. Sprawa trafiła do Prawników od Długu. Po trzech miesiącach było już po wszystkim. Sprawa zakończyła się uchyleniem wyroku zaocznego i oddaleniem powództwa w całości.

Wyrok zaoczny Nest Bank

9 stycznia 2020 roku SO w Suwałkach wydał wyrok zaoczny i nadał mu rygor natychmiastowej wykonalności. Sprawa trafiła do Prawników od Długu. Już 20 stycznia został złożony sprzeciw od wyroku zaocznego. W tym wypadku wiązało się to również z wniesieniem przez klienta opłaty do sprzeciwu. Klient był konsumentem więc opłata wyniosła 1000 zł.

Zniesienie rygoru natychmiastowej wykonalności

W pierwszej kolejności należało zająć się zniesieniem rygoru natychmiastowej wykonalności, który powodował, że mimo toczącego się procesu do akcji mógł wkroczyć komornik. Sąd wdał postanowienie, w którym zawiesił wykonalność wyroku zaocznego w punkcie I i II.

Nest bank uchylenie wyroku zaocznego

Teraz do pracy przystąpili specjaliści kancelarii Prawników do Długu, specjalizujący się w podważaniu wyroków sądowych w sprawach kierowych przez banki i inne instytucje sektora finansowego. Do sądu skierowany został sprzeciw. Był on na tyle skuteczny, że już 10 marca 2020 roku SO w Suwałkach uchylił wyrok zaoczny i oddalił powództwo w całości.

Dlaczego oddalono powództwo i co ma z tym wspólnego Pra Grup i Horyzont

Powództwo oddalono z powodu braku jego wymagalności. Bank w sposób nieprawidłowy wypowiedział umowę kredytu. Wisienką na torcie jest fakt, że w trakcie procesu dług został sprzedany na rzecz Horyzont Niestandoryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Do cesji wierzytelności nie doszło

Dlaczego jest to tak ważne? Z doświadczenia wiem, że fundusze sekurytyzacyjne kupują ” istniejące i wymagalne zobowiązania”. A to zobowiązanie nie spełnia przynajmniej jednego z dwóch warunków. Można więc domniemywać, że nie doszło do cesji wierzytelności.

Prezes i współwłaściciel spółki Legal Media zajmującej się dochodzeniem roszczeń od banków i instytucji finansowych, która m.in jest właścicielem serwisów PrawnicyOdDlugu.pl, BankMachina.pl, LatwePrawo.pl. Nasze doświadczenie to ponad 1300 zakończonych procesów sądowych z instytucjami rynku finansowego.

4 Comments

 1. Dzień Dobry!
  Jestem w identycznej sytuacji. Jakie skutki w takim przypadku niesie oddalenie powództwa dla pozwanego.
  Pozdrawiam.

  • To zależy od konkretnej sytuacji i o podstawę oddalenia powództwa. Jeżeli podstawą jest brak wymagalności to zgodnie z prawem nie mogło dojść do cesji wierzytelności. Wówczas to bank staje się na powrót wierzycielem, Z doświadczenia wiem, że na tym etapie dochodzenia wierzytelności nie podejmuje się bank. Czasami robi to fundusz, ale jak już wcześniej ustaliliśmy nie ma podstaw do dochodzenia długu.

   • Dziękuję za szybką odpowiedź!

    Czyli mam rozumieć że na tym etapie z reguły wierzyciel odpuszcza? Czy można się spodziewać kontrataku imperium?
    Pozdrawiam

    • Na tym etapie, wierzyciela odpuszcza. Do Pana, co najwyżej, będą trafiać wezwania od funduszu. Nie maja one jednak żadnej siły sprawczej. Imperium tym razem nie będzie kontrakatowac. W razie gdyby się tak jednak stało zapraszam do kotnatku to zrobimy Powrót Jedi

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Czy fikcyjne doręczanie przesyłek jest nadużyciem banku?

Następny wpis

Raport BIK – pierwszy krok w oddłużaniu 2020-2021

Ostatnie z Antywindykacja