Dostęp do akt E-Sąd
Dostęp do akt E-Sąd

Dostęp do akt sprawy w Lublinie on-line – wzór wniosku

/

Drodzy czytelnicy, choć wyda się to Wam nieprawdopodobne, również Wy możecie skorzystać na tym, że Wasza sprawa została rozpatrzona przez e-sąd w Lublinie. Elektroniczny sąd oferuje bowiem darmowy dostęp on-line do wszystkich akt Waszej sprawy.

Wystarczy napisać odpowiedni, krótki wniosek, którego wzór załączamy poniżej. Po jego wypełnieniu, podpisaniu i wysłaniu do Sądu w Lubinie, w przeciągu miesiąca powinniście otrzymać list polecony z tego sądu zawierający kod dostępu do Waszych akt. Za darmo, w zaciszu własnego domu sprawdzicie, jaka była treść pozwu i przede wszystkim – na jaki adres doręczono Wam nakaz zapłaty. Jeśli adres ten był w chwili doręczenia dawno nieaktualny – zapraszamy do kontaktu. Może nasi prawnicy będą w stanie Wam pomóc. Analiza sprawy jest bezpłatna i niewiążąca.

Aby wypełnić wniosek o dostęp do akt potrzebujecie tylko sygnaturę sprawy sądowej i nazwę sądu, który wydał nakaz. Te informacje znajdziecie w piśmie komornika lub bezpośrednio kontaktując się z kancelarią komorniczą. Jeśli okaże się, że nakaz, o którym nie mieliście pojęcia, wydał e-sąd w Lublinie – wypełniajcie wniosek i sami sprawdźcie o co właściwie w sprawie chodzi.

Uprzedzamy, że w Lublinie działa również tradycyjny sąd. Po czym poznać, że sprawa została rozpoznana przez sąd elektroniczny? Po sygnaturze, która zawiera taki układ liter: „Nc-e”. Nakazy sądów tradycyjnych nie zawierają dopisku „-e”.

Elektroniczny dostęp do akt stanowi duże ułatwienie. Tradycyjnie trzeba udać się osobiście do siedziby sądu i przewertować akta w czytelni. Wcześniej trzeba się umówić, żeby dać Sądowi czas na sprowadzenie akt. No i oczywiście… nie zawsze siedziba sądu, który wydał nakaz mieści się blisko naszego miejsca zamieszkania.

>>Pobierz Wniosek do E – Sądu<<

Prezes i współwłaściciel spółki Legal Media zajmującej się dochodzeniem roszczeń od banków i instytucji finansowych, która m.in jest właścicielem serwisów PrawnicyOdDlugu.pl, BankMachina.pl, LatwePrawo.pl. Nasze doświadczenie to ponad 1300 zakończonych procesów sądowych z instytucjami rynku finansowego.

2 Comments

  1. Odpowiedziałam na nakaz e-sądu,że przedawnione i że brak umowy z TP. Sąd Rejonowy zaocznie wydał jednak postanowienie. Nie było możliwości odwołać się gdyż czas minął, gdyż SR nie dopełnił formalności powiadomienia że wydał nakaz. Sąd II instancji nie pomógł (bo kolesiostwo uprawiał) i w efekcie od 2011 pracuję na czarno, nie mam konta itd. Wykluczyli mnie społecznie. Zabrali mi kawał życia. To nie jest Państwo prawa. Łupią Polaków jak na wojnie. Bo to jest wojna bez zgliszczy, która rani tylko ludzi i wyrywa pieniądze. Niewolnictwo 21 wieku.

  2. Bardzo pożyteczne informacje zawarliście Państwo na portalu. Dla zwykłego zjadacza chleba są one wręcz niezbędne. Zwłaszcza, że e – nakazy siały ongiś niezłe spustoszenie wśród osób posiadających zadłużenie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Przesłanki ogłoszenia upadłości konsumenckiej cz.II

Następny wpis

Postanowienie o umorzeniu na kwotę 11 575,50 zł

Ostatnie z E-Sąd