komornicy
otwiera portfel

Komornik z zaskoczenia!

//

Dzisiejszy wpis poświęcony jest osobom, które o istnieniu długu dowiedziały się dopiero od komornika. Ważna wiadomość dla Was – to nie jest normalna sytuacja! Powinniście zareagować i zacząć bronić swoich praw.

Często dowiaduję się od swoich klientów, że egzekucja komornicza toczy się wobec nich już od długiego czasu i nie wzbudziło ich podejrzeń to, że o istnieniu nakazu zapłaty dowiedzieli się dopiero od komornika. Często uważają, że to standardowa procedura. Otóż NIE! Podstawowym prawem każdej osoby, która została pozwana jest prawo do obrony przed sądem. Dlatego zanim sprawa trafi do komornika nakaz zapłaty MUSI być prawidłowo doręczony pozwanemu, aby ten miał możliwość złożenia sprzeciwu.

Sąd zawsze przysyła pozwanemu listem poleconym nakaz zapłaty z pozwem. Często zdarza się jednak, że adres, na który nadana została ta przesyłka jest już dawno nieaktualny. Czasem bywa też tak, że osoba pozwana przez wiele lat przebywała za granicą i faktycznie nie miała możliwości odebrania przesyłki.

W obu tych przypadkach istnieją duże szanse na wstrzymanie egzekucji i umorzenie długu.

I kolejna dobra wiadomość – jeśli sprzeciw zostanie złożony, a roszczenie firmy windykacyjnej okaże się przedawnione, to wszystkie dotychczas ściągnięte przez komornika kwoty podlegają zwrotowi.

Jeśli o istnieniu nakazu nie zostałeś powiadomiony przez sąd, skontaktuj się z nami.

Bezpłatnie sprawdzimy czy jesteśmy w stanie Ci pomóc!

Radca prawny Magdalena Pledziewicz jest z naszym serwisem od samego początku. Pani mecenas specjalizuje się w prawie bankowym w kwestii obrony dłużnika. Dziesiątki czytelników serwisu PrawnicyOdDlugu.pl zdecydowało się na skorzystanie z usług naszej specjalistki.

Kancelaria mec. Pledziewicz znajduje się w Toruniu, ale obsługuje sprawy w całej Polsce. Zakres działań:
sprzeciwy od nakazów zapłaty,
powództwa przeciwegzekucyjne,
prowadzenie sprawy przed komornikiem,
wstrzymywanie egzekucji z nieruchomości w razie stwierdzonych nieprawidłowości,
analiza prawidłowości umów kredytowych i tytułów wykonawczych (BTE),
odszkodowania po niezgodnych z prawem licytacjach nieruchomości,
prowadzenie spraw przeciwko bankom i firmom windykacyjnym,
prowadzenie spraw “frankowych”,
upadłość gospodarcza i konsumencka.

Główna cecha kancelarii - darmowa specjalistyczna analiza sprawy. Ze względu na doświadczenie mec. Pledziewicz potrafi bardzo konkretnie i szybko określić, czy podejmie się obrony danego dłużnika. Ostatnie wykłady i konferencje, na których wykładała mec. Pledziewicz: [23 listopada 2019 r.] Konferencja dla frankowiczów w Bibliotece Głównej UMK w Toruniu. Wideo zapis z wykładu - https://www.facebook.com/pledziewicz/videos/460813037825949/ [9 stycznia 2020 r.] Konferencja organizowana przez Koło Naukowe Prawa Bankowego OKN: Prawo umów w profesjonalnym obrocie prawnym. Specjalistyczne teksty mec. Pledziewicz można było przeczytać m.in. w gazetach Poza Toruń, Gazeta lokalna 24 Świecie, Nowości, portal prawo.pl, portal latweprawo.pl. Pani Magdalena dzieli się swoją wiedzą na fan page’u. Profil kancelarii obserwuje ponad 4 400 osób.
https://www.facebook.com/pledziewicz/

1 Comment

  1. jak pisalam do kancelari mam zadluzenie przedawnione ponad 2000 zl i dzisiaj byl komornik oczywiscie wplacilam mu 200 zl w tym miesiocu ale onmowil ze to malo i chce500 zl ale zmniejszyl na 400 zk miesiecznie ale dla mnie ta suma 400 zl jest za wysoka poniewaz mam syna niepelnosprawnego ktory wymaga opieki lekarskiej i zabiegu na zacme oczu a moz jest po zawale-prosze mi napisac czy ja musze dostpstpwac sie do polecen komornika czy moge swojo kwote miesieczno wystawic.Wkancelarii so moje dokumety i jaki komornik ma te sprawe i on ma te same papiery co ja wyslalam do kancelarii a komornik nazywa sie GRZEGORZ CZUBINSKI Z BILGORAJA–PROSZ O INFORMACJE I JAK MOZLIWO POMOC Z POWAZANIEM JANINA

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

SN Warszawa
Poprzedni wpis

Sąd Najwyższy broni dłużników?

Fundusz Sekuratyzacyjny KNF
Następny wpis

Lista funduszy sekuratyzacyjnych wg. KNF

Ostatnie z Dług