sprzeciw od nakazu

Co zrobić, jeśli nie wiedziałem o nakazie zapłaty?

4.8/5 - (24 votes)

Jak już wspomniano w artykule: Czy odbierać przesyłkę z sądu, zawsze warto odbierać korespondencję sądową. Wielu moich klientów nie miało jednak nawet takiej szansy, tj. o wydaniu wobec nich nakazu zapłaty dowiedzieli się dopiero od komornika, albo od pracodawcy po zajęciu wynagrodzenia za pracę. Czy w takiej sytuacji pozostajemy bezbronni? Nie.

Jeśli nic nie wiedziałeś o tym, że wydano wobec Ciebie nakaz zapłaty, masz jeszcze prawo się odwołać. Należy zrobić to tym bardziej, jeśli uważasz, że roszczenie było przedawnione i chcesz skorzystać z prawa do odmowy zapłaty.

Należy wówczas przed sądem wykazać, że zamieszkiwałeś pod innym adresem, niż ten, na który dokonano próby doręczenia nakazu.

Z mojej praktyki wynika, że takich przypadków jest bardzo dużo.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż sąd doręcza nakaz na adres wskazany przez powoda (w tym wypadku najczęściej fundusz sekurytyzacyjny, np. Ultimo, Prokura, Trigon Profit, Best itp. – listę funduszy sekurytyzacyjnych znajdziesz w artykule: lista funduszy sekurytyzacyjnych wg KNF). Powód natomiast podaje do sądu adres z umowy pożyczki/kredytu. Jeśli zatem umowa kredytu/pożyczki zawierana była przed wieloma laty (w mojej kancelarii zdarzają się np. umowy jeszcze z 1999 r.), to jest duże prawdopodobieństwo, że pozwany od tego czasu zmienił miejsce zamieszkania.

Jeśli znalazłeś się w podobnej sytuacji, zapraszam do kontaktu z moją kancelarią. Jestem radcą prawnym i jako profesjonalny pełnomocnik reprezentuję strony postępowania przed sądami. Ja i pracownicy mojej kancelarii postaramy się pomóc także Tobie w miarę naszych możliwości czasowych.

Radca prawny Magdalena Pledziewicz jest z naszym serwisem od samego początku. Pani mecenas specjalizuje się w prawie bankowym w kwestii obrony dłużnika. Dziesiątki czytelników serwisu PrawnicyOdDlugu.pl zdecydowało się na skorzystanie z usług naszej specjalistki.

Kancelaria mec. Pledziewicz znajduje się w Toruniu, ale obsługuje sprawy w całej Polsce. Zakres działań:
sprzeciwy od nakazów zapłaty,
powództwa przeciwegzekucyjne,
prowadzenie sprawy przed komornikiem,
wstrzymywanie egzekucji z nieruchomości w razie stwierdzonych nieprawidłowości,
analiza prawidłowości umów kredytowych i tytułów wykonawczych (BTE),
odszkodowania po niezgodnych z prawem licytacjach nieruchomości,
prowadzenie spraw przeciwko bankom i firmom windykacyjnym,
prowadzenie spraw “frankowych”,
upadłość gospodarcza i konsumencka.

Główna cecha kancelarii - darmowa specjalistyczna analiza sprawy. Ze względu na doświadczenie mec. Pledziewicz potrafi bardzo konkretnie i szybko określić, czy podejmie się obrony danego dłużnika.
Ostatnie wykłady i konferencje, na których wykładała mec. Pledziewicz: [7 paź 2022] Wykład na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wideo zapis z wykładu - https://www.youtube.com/watch?v=rDZe3WIgrt8/ [9 grudnia 2022 r.] Specjalistyczne teksty mec. Pledziewicz można było przeczytać m.in. w gazetach Poza Toruń, Gazeta lokalna 24 Świecie, Nowości, portal prawo.pl, portal latweprawo.pl. Pani Magdalena dzieli się swoją wiedzą na fan page’u. Profil kancelarii obserwuje ponad 5 300 osób.
https://www.facebook.com/pledziewicz/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

nakaz z sądu
Poprzedni wpis

Nakaz z sądu. Czy odbierać pocztę?

E-Sąd w Lublinie
Następny wpis

E-sąd w Lublinie – Nakaz Zapłaty. 4 zarzuty, które warto podnieść!

Ostatnie z Dług