Pęknięta Skarbonka
Pęknięta Skarbonka

Profi Credit zawyża koszty pożyczki i przegrywa sprawę

//

Jeśli koszt Twojej pożyczki wydaje Ci się podejrzanie wysoki, warto prześledzić sprawę. Często, jako konsumenci, ufamy, że znany na rynku pożyczkodawca postępuje zgodnie z prawem i dobrymi obyczajami. Okazuje się jednak, że taka postawa konsumenta jest często wykorzystywana. Potwierdził to kolejny wyrok Sądu Rejonowego w Bielsku – Białej oddalający powództwo firmy Profi Credit Polska SA o zapłatę sztucznie zawyżonych kosztów pożyczki (sygn. akt X C 577/17).

Stan faktyczny sprawy przedstawia się następująco. Pozwany, będący konsumentem,  zaciągnął pożyczkę w Profi Credit. Otrzymał 4 000 zł. Spłacał ile mógł – łącznie 5 739,00 zł. Mimo spłaty sumy znacznie przewyższającej pożyczoną kwotę, zadłużenie wciąż było wysokie. Pojawiły się problemy z płatnościami. Odezwał się windykator terenowy, który zażądał zapłaty jeszcze kilku tysięcy złotych.

Ostatecznie pożyczkobiorca odebrał sądowy nakaz zapłaty na kwotę … 9 295,28 zł!

W toku sprawy okazało się tymczasem, że pozwany pożyczkobiorca nie jest już nic winien firmie Profi Credit Polska SA. Powództwo zostało oddalone.

Jak to możliwe?

Przede wszystkim powód przedstawił wszystkie dokumenty odnośnie tej pożyczki i przyznał, że pozwany spłacił już dużą część swojego zobowiązania.

Co do reszty, okazuje się, że firmy pożyczkowe, w tym wypadku Profi Credit, ukrywają swoją dodatkową prowizję pod rzekomymi kosztami ubezpieczenia pożyczki. W tym konkretnym przypadku udzielono pożyczki w wysokości 4 000 zł, a koszt jej ubezpieczenia wyniósł aż 4 615 zł! Do tego doszły jeszcze wyssane z palca oraz nieudowodnione w żaden sposób koszty windykacji i … okazało się, że pożyczka jest już w całości spłacona, a firma nadużywa swoich praw i działa niezgodnie z zasadami współżycia społecznego.

Jeśli masz podobną sprawę, przeczytaj swoją umowę pożyczkową i poważnie rozważ podjęcie obrony – warto.

Prezes i współwłaściciel spółki Legal Media zajmującej się dochodzeniem roszczeń od banków i instytucji finansowych, która m.in jest właścicielem serwisów PrawnicyOdDlugu.pl, BankMachina.pl, LatwePrawo.pl. Nasze doświadczenie to ponad 1300 zakończonych procesów sądowych z instytucjami rynku finansowego.

2 Comments

 1. Witam,
  trafiłem na powyższy artykuł dotyczący Państwa Firmy i oddłużenia w ProfiCredit. – https://prawnicyoddlugu.pl/profi-credit-zawyza-koszty-pozyczki-i-przegrywa-sprawe/

  Niestety od kilku lat jestem w podobnej sytuacji. Po krótce.
  Z powodu trudnej sytuacji finansowej musiałem zaciągnąć 2 kredyty w ProfiCredit…Kwoty jakie otrzymałem na rachunek bankowy to 2 x 3900 zł. Niestety w którymś momencie miałem opóźnienia w spłatach rat i oba kredyty zostały wypowiedziane. Mimo długich rozmów z windykatorami, realizacji umówionych wpłat i tak sprawy trafiły do komornika. Całość do spłaty powstało 2 x 25000 zł.. Na takie kwoty otrzymałem zajęcia wynagrodzenia. Wielokrotnie próbowałem dojść do ugody z wierzycielem i prosiłem o wycofanie zajęcia i przywrócenie spłat w formie ratalnej ale bezskutecznie. Za każdym razem ten sam tekst, ta sama odmowa. Mam zajęcie wynagrodzenia od 2015 r. W między czasie zdąrzyła się już spłacić w całości jedna z pożyczek (25000) i część drugiej, około 6 tys. Do spłaty na dzień dzisiejszy pozostało około 19000 zł. Na taką kwotę opiewa zajęcie.
  Proszę o informację, czy jesteśmy w stanie cos zrobić? I tak wpłaciłem już im kilkukrotnie więcej niż otrzymałem.
  Jaka jest procedura oddłużenia w Państwa Firmie i jaki jest związany z tym koszt? Kiedy go ponosze ?
  Proszę o poradę i pomoc.
  pozdrawiam,
  Paweł

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Pożyczam ci 400 zł, ale oddasz mi 9 500 zł – czyli historia pewnego weksla

Następny wpis

7 rzeczy, które musisz wiedzieć o upadłości konsumenckiej

Ostatnie z Nakaz Zapłaty