ręce i pieniądzę
ręce i pieniądzę

getBACK i Wschodni Bank Cukrownictwa czyli dochodzenie wierzytelności sprzed 17 lat

//

Ostatnimi czasy na rynku przedawnionych wierzytelności pojawiła się osobliwa grupa dłużników. Owi kredytobiorcy zaciągnęli zobowiązanie, najczęściej około 2000 roku, we Wschodnim Banku Cukrownictwa S.A.  Następnie spłacili je częściowo. W większości przypadków do całkowitej spłaty zadłużenia pozostały kwoty w granicach  kliku tysięcy złotych.

Od tamtego czasu nikt się z owymi kredytobiorcami nie kontaktował. Nie otrzymywali wezwań do zapłaty. Do momentu aż odebrali sądowy nakaz zapłaty – po 17 latach od upływu terminu spłaty zadłużenia. Powodem jest Trigon Profit NSFIZ. W owych przypadkach szczególnie rażąca jest wysoka kwota roszczenia w stosunku do kapitału pozostałego do spłaty. Obecnie, zamiast kilu tysięcy złotych niespłaconego zadłużenia, powód żąda zapłaty od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Skąd tak wysoka suma?

Bank Cukrownictwa sprzedał swoje wierzytelności Idea Bankowi, a ten z kolei Funduszowi Getback. Stąd już prosta droga do Trigonu, którym Getback zarządza. W międzyczasie narosły koszty windykacji, korespondencji (często w żaden sposób nie wykazane) i oczywiście odsetki.

We wskazanych przypadkach wierzytelności są już oczywiście przedawnione. Zjawisko jest masowe. Co ciekawe wszystkie nakazy kierowane są z X Wydziału Sądu Rejonowego w Elblągu,  i to niezależnie od miejsca zamieszkania pozwanych.

 

 

 

Prezes i współwłaściciel spółki Legal Media zajmującej się dochodzeniem roszczeń od banków i instytucji finansowych, która m.in jest właścicielem serwisów PrawnicyOdDlugu.pl, BankMachina.pl, LatwePrawo.pl. Nasze doświadczenie to ponad 1300 zakończonych procesów sądowych z instytucjami rynku finansowego.

2 Comments

  1. Dzień dobry, sprawa dotyczy nie spłaconego kredytu w Wschodni Bank Cukrownictwa z roku 1999 .Firma getBACK domaga się spłaty pozostąłej części kredytu plus odsetki. Kwota do spłaty wynosi 1800 zł wraz z odsetkami .Proszę o pomoc w tej sprawie. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Jak Ultimo zamiast 9 000 zł zażądał od pożyczkobiorcy 200 000 zł

Następny wpis

Pożyczam ci 400 zł, ale oddasz mi 9 500 zł – czyli historia pewnego weksla

Ostatnie z Nakaz Zapłaty